Home » Patarimai » 6 keistos reakcijos, kurios nutinka jūsų kūnui, kai ginčijatės su savo partneriu

6 keistos reakcijos, kurios nutinka jūsų kūnui, kai ginčijatės su savo partneriu

by admin

Kiekvienas santykis karts nuo karto išbandomas ginčais. Tai labai natūrali situacija. Bet ar kada nors pastebėjote keistas jūsų kūno reakcijas ginčo metu ar po jo? Kartais gali pasireikšti tokie simptomai kaip širdies plakimas ir kartais galvos skausmas. Svarbu žinoti, kad emocinio intensyvumo metu jūsų kūnas gali reaguoti stebėtinai. Štai šešios keistos, bet visiškai normalios reakcijos, kurios vyksta jūsų kūne, kai ginčijatės su savo partneriu, ir kodėl taip nutinka.

REKLAMA

1. Jūsų širdis plaka greičiau

Pradedame sąrašą, kas nutinka jūsų kūnui, kai ginčijatės su savo partneriu. Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos pastebėsite prasidėjus ginčui, yra jūsų širdis. Tai iš esmės yra jūsų kūno reakcija „kovok arba bėk“. Jūsų smegenys nurodo jūsų antinksčiams išleisti adrenaliną, kad pasiruoštumėte apsiginti. Nors fizinės grėsmės nėra, ginčai apkrauna jūsų kūną ir išlaiko budrumą. Jūsų širdies susitraukimų dažnis padažnėja, todėl didėja pavojaus suvokimas.

„Kovok arba bėk“ mechanizmas yra gynybos sistema, kilusi iš senovės. Tačiau šiandienos emociniuose konfliktuose ši sistema įsijungia ir sukelia didžiulį stresą. Jūsų širdies ritmo padidėjimas iš tikrųjų yra jūsų kūno bandymas jus apsaugoti.

2. Pradedi prakaituoti

Prakaitavimas ginčų metu yra dažnas reiškinys. Apsižvalgai po kambarį, čia vėsu, bet tave išpila prakaitas. Tai dar vienas šalutinis atsako į stresą poveikis. Jūsų nervų sistema pradeda veikti ir jūsų prakaito liaukos tampa aktyvios. Todėl normalu, kad jūsų rankos prakaituoja, veidas parausta arba visas kūnas yra padengtas prakaitu.

Prakaitavimas yra kūno vėsinimo būdas. Nesvarbu, ar tai emocinis ar fizinis stresas, jūsų kūnas abiejose situacijose reaguoja vienodai. Taigi ginčo metu jūsų kūnas pradeda prakaituoti taip, tarsi darytumėte fizines pastangas.

REKLAMA

3. Jūsų raumenys įsitempia

Ar kada nors jautėte, kad per ginčus įsitempė pečiai, kaklas ar žandikaulis? Tai natūrali jūsų kūno reakcija streso metu. Tavo raumenys įsitempia taip, lyg ruoštumėtės fiziniam konfliktui. Ginčai tęsiasi, ši įtampa gali sukelti galvos ar raumenų skausmus.

Raumenų įtempimas yra jūsų kūno pasiruošimo galimam pavojui būdas. Tačiau ši užsitęsusi įtampa vėliau gali sukelti rimtą diskomfortą. Ši įtampa, ypač jaučiama kaklo ir pečių srityje, rodo, kad jūsų kūnas yra perpildytas adrenalino.

4. Galite jausti diskomfortą skrandyje

Ar kada nors pykino skrandį ginčo metu? Taip yra dėl ryšio, vadinamo „žarnyno ir smegenų ašimi“. Įtemptomis akimirkomis organizmas sumažina kraujotaką virškinimo sistemoje ir nukreipia jį į smegenis bei raumenis. Dėl to gali atsirasti pykinimas, virškinimo sutrikimas ar staigus poreikis eiti į tualetą.

Stresas gali sukelti virškinimo sistemos sutrikimų. Intensyvios emocinės akimirkos sukelia diskomfortą skrandyje. Štai kodėl kai kuriems žmonėms po ginčų gali pasireikšti pykinimas ar virškinimo sutrikimas.

REKLAMA

5. Jūsų balsas gali drebėti arba pakilti

Ar pastebėjote, kad muštynių metu jūsų balsas dreba arba staiga pakyla? Įtemptomis ir įtemptomis akimirkomis įsitempia gerklės raumenys, todėl sunkiau valdyti balsą. Visiškai normalu jausti, kad tavo balsas trūkinėja ar dreba.

Jūsų emocinė būsena tiesiogiai veikia jūsų balsą. Kai patiriate intensyvias emocijas, gerklės įtampa didėja, todėl tampa sunkiau kontroliuoti balso toną. Štai kodėl žmonės ginčų metu linkę šaukti arba prarasti balso kontrolę.

6. Galite jausti norą verkti ar juoktis

Priėjome prie sąrašo, kas nutinka jūsų kūnui, kai ginčijatės su savo partneriu, pabaigą. Nors verksmas yra dažnas atsakas ginčų metu, kartais gali kilti noras juoktis. Abu atsakymai yra emocinio išlaisvinimo forma. Nors verkimą dažnai sukelia pervargimo ar nusivylimo jausmas, juokas yra organizmo streso įveikimo mechanizmas. Priklausomai nuo streso intensyvumo, jūsų kūnas gali reaguoti verkdamas arba juokdamasis. Taip bandoma išlaisvinti emocinį spaudimą. Taip organizmas atpalaiduoja susikaupusią įtampą.

JUMS TAIP PAT PATIKS

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas