Home Receptai 8 priežastys, kodėl genda vaikų dantis

8 priežastys, kodėl genda vaikų dantis

by Skaitomiausi

Pasak odontologų, pastaraisiais metais ėduonis tapo žymiai „jaunesnis“.

Šiandien probleminius dantis galima rasti ne tik ikimokyklinukams ir moksleiviams, bet ir vienerių (!) Metų vaikams. Ir viskas dėl to, kad mažas vaikas dažnai iš tikrųjų negali suprasti (ir, žinoma, paaiškinti), kur ir kodėl jam skauda.

Štai kodėl mamos ir tėčiai turi ne leisti reikalus patys, o atidžiai stebėti vaiko dantų būklę.

Mes radome 8 dalykus, kurie labiausiai gadina vaikų dantis.

Nėra įprastos higienos

Kaip bebūtų keista, tačiau dauguma jaunų tėvų nesuvokia, kad vaiko burnos ertme reikia rūpintis beveik nuo pat gimimo.

Dantų neturintys kūdikiai 1-2 kartus per dieną valomi sterilia servetėle, sudrėkinta virintu vandeniu. Pasirodžius pirmiesiems dantims, jie valomi specialiu vaikišku šepetėliu. Maždaug 1,5–2 metų kūdikis jau gali valyti dantis naudodamasis pasta.

Saldumynai, saldumynai ir dar daugiau saldumynų

Nepaisant gydytojų nurodymų, daugelis motinų ir tėvų mano, kad po metų vaikas gali pereiti prie bendro stalo. Ir stengdamiesi įtikti savo kūdikiui kuo nors skaniu, jie pavaišina jį pyragais, kepiniais, saldumynais ir šokoladais.

Keista, kad daugelis net nemano, kad dėl pernelyg didelio aistros saldumynams sumažėja įprastas vaiko burnos rūgštingumo lygis. Sukuriama nuostabi aplinka visų rūšių kenksmingiems mikrobams ir bakterijoms daugintis.

Bendrieji indai

Patogeniniai mikroorganizmai, sukeliantys dantų ėduonį (ir daugelį kitų opų), gali lengvai patekti į kūdikio burną iš vieno iš suaugusiųjų burnos. Pakanka prisiminti kai kurių motinų įprotį laižyti spenelį prieš duodant kūdikiui.

Todėl labai svarbu, kad nuo pirmųjų mėnesių kūdikis turėtų savo individualius indus, kuriuos gydytojai netgi rekomenduoja plauti ir laikyti atskirai nuo bendro, kad būtų išvengta mikrobų patekimo.

Paveldimumas

Deja, kariesas yra lengvai paveldima liga. 

Todėl, jei bent vienas iš tėvų šeimoje turėjo problemų su dantimis, turite dukart atidžiau stebėti vaiko burnos higieną. Ir jei abu, ir nereikia pasakyti.

Butelių ėduonis

Taip odontologai labai mažų dirbtinių vaikų priekinių dantų ligą vadina.

Faktas yra tas, kad maitindamas iš buteliuko, skirtingai nei maitindamas krūtimi, kūdikis maistą ilgiau laiko burnoje prieš jį nurydamas. Beveik visuose mišiniuose yra cukrų, kurie vėl sumažina rūgštingumą ir skatina kariozinių bakterijų dauginimąsi.

Žemas imuniteto lygis

Dantų problemos dažnai kyla kūdikiams, kurie gimė su mažu svoriu arba labai nusilpus.

Paprastai tokie kūdikiai dažnai serga pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ir jiems skiriama daugybė vaistų, ypač antibiotikų.

Dėl to labai sumažėja imuninės vaiko kūno jėgos, jis tampa pažeidžiamas įvairių infekcijų, įskaitant kariesą.

Fluoro trūkumas vandenyje

Naujausi mokslininkų tyrimai parodė, kad fluoro trūkumas ar visiškas nebuvimas geriamajame vandenyje yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių sunaikinta dantų emalis ir išsivystęs kariesas suaugusiesiems.

O ką jau tada pasakyti apie mažus vaikus, kurių emalis vis dar formuojasi?

Problemos nėštumo metu

Pasirodo, kad net 6–7 nėštumo savaitėmis, kai kai kurios būsimos motinos vis dar nežino apie savo ypatingą padėtį, mažyčiame embrione jau pradeda formuotis būsimų dantų pamatai.

Ir jei šiuo svarbiu laikotarpiu moteris rūko, vartoja vaistus ar kuo nors serga, tai gali neigiamai paveikti kūdikio dantų būklę.

Pasirodo, kad motina turi pradėti rūpintis negimusio vaiko dantų sveikata dar gerokai prieš jo gimimą.

Kad jos mylimas mažylis kuo vėliau sužinotų (o geriausia, visai nežino), kas yra odontologo kabinetas ir jo baisus treniruotė.

You may also like

Leave a Comment