Home Sveikata Kaip galima numušti aukštą vaiko temperatūrą

Kaip galima numušti aukštą vaiko temperatūrą

by Skaitomiausi

Kūno temperatūros padidėjimas yra organizmo gynybinis atsakas į infekciją.

Organizme veikia mechanizmai, slopinantys patogeninių mikrobų dauginimąsi, skatinantys jų medžiagų apykaitos produktų pašalinimą ir suaktyvinantys interferono gamybą.

Gydytojai vienbalsiai nerekomenduoja numušti vaiko temperatūros, kol ji pasiekia 38–38,5 laipsnius, o iki tol reikia stebėti lovą ir gerti .

Jei termometro rodmenys yra per aukšti, atsiranda karščiavimas ir silpnumas, karščiavimas turi būti sumažintas.

Kaip sumažinti vaiko temperatūrą

Paracetamolis, aspirinas, ibuprofenas ir panašūs vaistai nuo karščiavimo turi daugybę šalutinių poveikių, kenksmingų skrandžio gleivinei ir kepenims. Jų reikia vartoti tik pasitarus su pediatru. Aukštą temperatūrą vaikui galite sumažinti naudodamiesi natūraliomis ir saugiomis priemonėmis.

  1. Sumaišykite obuolių sidro actą 1: 3 su vandeniu. Šiame tirpale pamirkykite medvilninę servetėlę ir nuvalykite kaktą, smilkinius, riešus, delnus ir kojas.
  2. Ant trupinių kaktos uždėkite acto tirpalo kompresą ir atšilę pakeiskite. Įjunkite animacinius filmus savo vaikui, kad jis ištvertų visas procedūras.
    Gėrimas daug šiltų gėrimų skatina gerą prakaitavimą ir padeda greičiau sumažinti temperatūrą.
  3. Vėdinkite kambarį: leiskite kambaryje cirkuliuoti šviežiam, šiek tiek vėsiam orui.
  4. Kad šiluma išnyktų lengviau, nuimkite nuo vaiko visus perteklinius drabužių sluoksnius.

Visi vaikai yra skirtingi: kai kuriuos lengviau toleruoti temperatūros padidėjimą, kai kuriems – sunkiau … Taip pat svarbu suprasti, kad šilumą galite patys numušti tik tada, kai vaiko skruostai ir ausys yra rausvos. Jei kūdikis išblyškęs, temperatūra ir toliau kyla, o jo kilmė neaiški, geriau iškart paskambinti gydytojui.

Sveikatos tau ir tavo vaikams! Nepamirškite pasidalinti šiuo naudingu straipsniu su savo artimaisiais.

You may also like

Leave a Comment