Home Sveikata 8 vaistai kuriuos turetumete tureti su savimi visada

8 vaistai kuriuos turetumete tureti su savimi visada

by Skaitomiausi

1. Universali priemonė – paracetamolis (7 rubliai)

Tai populiariausias narkotikas pasaulyje. Jo pagrindu buvo išleista kelios dešimtys vaistų (Panadol, Efferalgan). Paracetamolis turi skausmą malšinantį poveikį (galvos ir dantų skausmą), karščiavimą mažinantį ir nestiprų priešuždegiminį.

Tam tikromis dozėmis jis laikomas saugiu vaikams. Negalima vartoti žmonėms, sergantiems kepenų liga. Ibuprofenas (10 rublių) turi geriausią analgezinį poveikį, tačiau PSO pripažįsta jį kaip antros eilės vaistą, skirtą vaikų ir suaugusiųjų karščiavimui gydyti. Pirmoje – vis dėlto paracetamolis, nes jis yra efektyvesnis.

2. Viduriavimas – loperamidas (15 rublių)

Pagal efektyvumą jis nenusileidžia „Imodium“, tačiau kelis kartus pigesnis. Paimkite 4 mg loperamido nuo ūmaus viduriavimo, tada po 2 mg po kiekvienos išmatos. Sergant lėtiniu viduriavimu, vyresniems nei 5 metų vaikams skiriama loperamido paros dozė – 2 mg.

3. Alergija – diazolinas (50 rublių)

Veikia taip pat, kaip ir populiarusis Erius. Tai vienas seniausių antihistamininių vaistų. Jis turi antialerginį, prieš edematinį poveikį, malšina pilvo skausmus ir niežėjimą. Kontraindikacijų beveik nėra. Vaikams skirtas diazolinas gaminamas tablečių pavidalu, kurio veikliosios medžiagos kiekis yra 0,05 g.

4. Raminamasis – valerijonas (10 rublių)

Senas geras valerijonas suteikia stabilų raminamąjį poveikį. Tačiau tai neatsiranda labai greitai. Kai kurie klinikiniai tyrimai rodo, kad valerijono poveikis neviršija placebo. Valerijono negalima vartoti vaikams iki 12 metų.

5. Skausmas širdyje – nitroglicerinas (40 rublių)

Tai ne tik galingas sprogmuo, bet ir malšina širdies skausmą. Išplečia kraujagysles ir pagerina kraujotaką. Nitroglicerino tabletė greitai pašalina krūtinės anginos priepuolį. Tačiau yra vienas „bet“: šis vaistas sukelia galvos skausmą.

6. Padidėjęs slėgis – papazolis (15 rublių)

Pagrindinės papazolio vartojimo indikacijos yra hipertenzija ir krūtinės angina. Papazolis geriamas po 1 tabletę 2-3 kartus per dieną. Negalima duoti vaikams iki 12 metų.

7. Apsinuodijimas – aktyvuota anglis (7 rubliai)

Populiariausias sorbentas pasaulyje. Prieš absorbuodamas absorbuoja nuodus ir toksinus iš virškinimo trakto. Veiksminga apsinuodijus vaistais. Aktyvintos anglies problema yra ta, kad su savimi reikia turėti dvi tablečių pakuotes, nes reikia gerti po 1 tabletę 10 kg. Jį galima pakeisti brangesniu ir kompaktiškesniu „Filtrum“ (70 rublių).

8. Spazmolitikas – drotaverinas (10 rublių)

Koks drotaverinas? Taip, tai senas „no-shpa“ (50 rublių), tik be antkainių! Išgerkite 1-2 tabletes, jei turite sunkių pilvo spazmų. Vaikams iki 6 metų vienkartinė dozė yra 10-20 mg per burną, didžiausia paros dozė yra 120 mg.

Bendra kaina: 206 rubliai be tablečių dėžutės kainos. Pirmosios pagalbos vaistinėlė buvo skirta sveikiems žmonėms, kurie neserga sunkiomis lėtinėmis ligomis, dėl kurių reikia reguliariai vartoti specifinius vaistus. Jei turite šią sąlygą, sudarykite sąrašą pagal savo individualius poreikius.

You may also like

Leave a Comment