Svarbu! Kaip suteikti pirmąją pagalbą šuniui, jei jis suserga

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Kiekvienas augintinio savininkas labiausiai bijo prarasti savo ištikimą draugą. Čia yra tik daugybė mūsų, kurie net neįsivaizduoja, kaip suteikti šuniui pirmąją pagalbą, jei jis staiga suserga. Bet tai tikrai svarbu!

Jei jūsų ištikimas draugas jautėsi blogai ir praėjo, jis turėtų būti kuo skubiau nuvežtas pas veterinarą. Ir, kaip ir žmogaus atveju, būtina nedelsiant suteikti pirmąją pagalbą. Šis vaizdo įrašas jums pasakys, ką daryti:

1.  Pirmiausia rodykle ir viduriniais pirštais patikrinkite širdies ritmą. Tai geriausiai jaučiama trijose vietose:

  • Po apatine koja – kur alkūnė liečia krūtinę
  • Ant riešų
  • Šlaunies vidinėje pusėje

2.  Suraskite lygų, stabilų paviršių ir padėkite šunį ant jo dešiniojo šono.

3. Mes  dedame delnus vienas ant kito ir paliekame apatinę delną prie šuns krūtinės – tiesiai virš širdies.

4.  Dabar darome netiesioginį širdies masažą: drebuliu stumiame krūtinę žemyn maždaug ¼-⅓. Mes darome apie 60–90 smūgių per minutę.

5.  Po 30 smūgių darome dirbtinį kvėpavimą. Ranka suimkite šuns veidą taip, kad burna būtų uždaryta. Ir du kartus iškvėpkite šuns nosį.

6.  Mes pakartojame netiesioginį širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą 10–15 minučių, kol šuo suvokia. Ir, žinoma, jei neturite galimybės nuvežti savo draugo pas veterinarą, turite paprašyti, kad kas nors tai padarytų kuo greičiau.

Mes esame atsakingi už tuos, kurie sutramdė. Jų gyvenimas ir sveikata yra mūsų rankose. Todėl taip svarbu žinoti, kaip padėti ištikimam draugui, kuris visada pasiruošęs suteikti mums rūpestį ir meilę. Sveikatos jums ir jūsų augintiniams!


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai